KremyNaBlizny.pl

Jak usunąć blizny pooperacyjne?

Osoby, które poddają się operacjom, zwykle po takich zabiegach posiadają „pamiątkę”. I wcale nie chodzi tutaj o poprawę zdrowia czy wyglądu, ale o bliznę. Niekiedy bywa ona ulokowana w dość widocznym miejscu, a przez to szpecąca. Nie dziwi więc fakt, że większość osób poszukuje sprawdzonych sposobów, dzięki którym można pozbyć się tych nieestetycznych śladów. I Ty borykasz się z bliznami stanowiącymi „pamiątkę” po operacji lub zabiegu chirurgicznym? Zastanawiasz się, jakie są najlepsze sposoby na blizny pooperacyjne? Poniżej znajdziesz kilka najbardziej popularnych sposobów.

Blizny pooperacyjne usuwane kremami

Sporą popularnością, jeśli chodzi o usuwanie pooperacyjnych blizn, cieszą się odpowiednie preparaty kosmetyczne. Ta powszechność wynika przede wszystkim z bezinwazyjności oraz niskich kosztów stosowania. Ponadto, jeśli preparaty posiadają odpowiedni skład oraz są systematycznie stosowane, pozwalają na to, by skutecznie usunąć blizny pooperacyjne. Wybierając kremy na nieestetyczne pamiątki po operacji, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na skład takich specyfików. Jakie składniki są najważniejsze?

Polisilikolany - to substancje, które skutecznie leczą blizny. Ich działanie polega na silnym wygładzeniu powierzchni skóry, zmniejszenie blizn oraz ich zblędnięcie. Pierwsze efekty systematycznej kuracji widoczne są po 1-2 tygodniach.

Olej z nasion róży - wykazuje właściwości regenerujące. Doskonale radzi sobie z bliznami powstałymi po zabiegach chirurgicznych. Wygładza powierzchnię blizn, zmniejszając jej uniesienie.

Śluz ze ślimaka chilijskiego - odbudowuje uszkodzone komórki skóry, wygładza istniejące blizny, zmniejszając ich wyczuwalność i widoczność. A to wszystko dzięki obecności wielu cennych substancji, np. kolagenu, allantoiny, witamin, kwasu octowego.

Nagietek lekarski - (a w szczególności jego olejowe i alkoholowe ekstrakty) odpowiadają za przyspieszenie gojenia się blizn oraz innych uszkodzeń skóry. Doskonale sprawdzają się do leczenia blizn pooperacyjnych.

Wyciąg z cebuli - ze względu na zahamowanie wzrostu włókien kolagenowych, doskonale sprawdza się jako lek na blizny pooperacyjne.

Blizny pooperacyjne usuwane za pomocą zabiegów

Nieestetyczne blizny, które stanowią pamiątkę po przebytych zabiegach chirurgicznych oraz operacjach można usunąć profesjonalnymi kuracjami z zakresu dermatologii lub medycyny estetycznej. Które z nich sprawdzą się najlepiej? Najbardziej popularne jest laserowe usuwanie pooperacyjnych blizn. Najogólniej rzecz ujmując, działanie takiego zabiegu polega na uszkodzeniu wybranego obszaru skóry poprzez oddziaływanie wiązką światła laserowego. W efekcie skóra zostaje pobudzona, co prowadzi do jej szybkiego zregenerowania. Powstają nowe włókna kolagenowe, a dochodzi do złuszczenia starego naskórka. W jego miejsce pojawia się „świeża” skóra, która jest pozbawiona jakichkolwiek przebarwień. Ponieważ zabieg nie jest do końca bezbolesny, stosuje się znieczulenie miejscowe (za pomocą specjalnego kremu znieczulającego). Czas gojenia wynosi 3-10 dni. Warto pamiętać, że po takim zabiegu przez długi czas nie można opalać się. Peeling chemiczny z kwasem trójchlorooctowym to kolejny zabieg, dzięki któremu można pozbyć się nieestetycznych blizn pooperacyjnych. W zależności od tego, jak wysokie stężenie preparatu zastosujemy, otrzymuje się różne efekty. Chcąc szybko uporać się z bliznami, koniecznością jest zastosowanie kwasu o wysokim stężeniu. Przez to zabieg staje się mało komfortowy, ale znacznie bardziej skuteczny. W zależności od wielkości i wypukłości blizny, istnieje możliwość usunięcia nieestetycznych śladów już po jednorazowym seansie. Najbardziej radykalnym krokiem jest plastyka blizn pooperacyjnych, czyli - krótko mówiąc - chirurgiczne ich usunięcie. Zabieg nie jest aż tak inwazyjny, dlatego przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Celem zabiegu jest zmniejszenie widoczności śladu poprzez całkowite lub częściowe wycięcie, zmiany kierunku przebiegu. Niekiedy też zabieg polega na ukryciu blizn w fałdach skórnych. Jeśli blizny pooperacyjne są dość rozległe, wówczas może zachodzić konieczność zastosowania przeszczepu skóry. Szwy plastyce blizn usuwane są zwykle po 7 dniach. W większości przypadków jednak usuwa się szwów rozpuszczalnych.

Na co się zdecydować?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. A to dlatego, że wszystko zależy nie tylko od efektów, jakie chcemy osiągnąć, ale również od wyglądu samej blizny. Jeśli ślady po operacji nie są zbyt duże, wówczas można pokusić się o zastosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych. Jeżeli natomiast są bardzo rozległe albo na tyle „niezniszczalne”, że większość specyfików nie przynosi oczekiwanych efektów, można wybrać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Revitol Scar Cream 169,38 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Bioskinrepair $84,95 krem Biocutis.com 4/5
3. Kinerase Scar Healing Therapy $48,00 żel Kinerase.com 3/5
4. Invincible Scars $39,95 krem InvicibleScars.com 3/5
5. Scar Esthetique Scar Creme $34,95 krem ScarDefense.com 2/5

Artykuły na temat: kremów na blizny